9 listopada br. w godzinach 14 – 18 odbyło się szkolenie przeprowadzone przez Firmę Learnetic S.A. z Gdańska pt. Tworzenie interaktywnych pomocy logopedycznych z wykorzystaniem rozwiązań technologii informacyjno-komunikacyjnych dla studentów UMK, członków Toruńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego i intencjonariuszy. Miało ono na celu wyposażenie słuchaczy w kompetencje dotyczące korzystania z programów zamieszczonych na ogólnodostępnej platformie edukacyjnej oraz programowanie pomocy terapeutycznych dla logopedów, nauczycieli i terapeutów, np. poprzez konstruowanie nowej wersji interaktywnych zasobów edukacyjnych lub w oparciu o gotowe materiały udostępnione w serwisie.

W szkoleniu wzięło udział ponad 60 osób, które pracując na platformie w trakcie szkolenia stworzyły własny moduł interaktywny z elementami graficznymi i plikami audio. Było to intensywne i kreatywne szkolenie, które zamierzamy powtarzać – jako logopedzi widzimy ogromny potencjał i możliwości wykorzystywania platformy (obecnie mamy dostęp do programu do terapii uczniów z dysleksją – teraz czas na nas!).

Dziękujemy organizatorom – Firmie Learnetic S.A. z Gdańska, Wydziałowi Nauk Pedagogicznych i Toruńskiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Logopedycznego za podjętą inicjatywę i sprawną organizację.

Post Author: otptl