Goście specjalni konferencji:


Mateusz Tułecki

Doradca Zarządu ds. Marketingu i PR Satus Venture, gdzie jest odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii komunikacyjnej funduszu oraz spółek z portfela. Z wykształcenia socjolog, pasjonat nowych technologii i marketingu. Pomysłodawca i organizator konferencji InternetBeta, spotkań XRAII oraz wraz z Satusem - Cracow Demo Day. Opiekun merytoryczny, twórca programu i wykładowca studiów podyplomowych z zakresu marketingu w sieci i zarządzania projektami internetowymi. Wcześniejsze doświadczenia zdobywał pracując w agencjach reklamowych, realizując projekty dla takich firm jak: Intel, Microsoft czy Fujitsu Siemens. Nagrodzony tytułem "Człowiek Roku Polskiego Internetu 2010"
.



Edwin Bendyk

Dziennikarz, publicysta i pisarz, pracuje w tygodniku "Polityka". Autor książek: "Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności" (2002), "Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci" (2004), "Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu" (2009) oraz "Bunt sieci" (2012).
Zajmuje się problematyką cywilizacyjną, kwestiami modernizacji, ekologii i rewolucji cyfrowej. Publikuje także w tygodniku "Computerworld", "Res Publice Nowej", "Krytyce Politycznej", "Przeglądzie Politycznym" i magazynie "Mobile Internet". Od lat prowadzi bloga "Antymatrix". Wykłada w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem badań nad Przyszłością Collegium Civitas oraz Centrum Nauk Społecznych PAN (źródło: www.bendyk.eu).




Mirosław Filiciak

Kulturoznawca, medioznawca. Zajmuje się wpływem mediów cyfrowych na uczestnictwo w kulturze. Bada internet i gry komputerowe. W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej pełni funkcję kierownika Centrum Badań nad Kulturą Popularną, które zrealizowało badania i na ich podstawie opracowało raport "Młodzi i media. Nowe media a uczestnictwo młodych Polaków w kulturze" – nowatorski, etnograficzny opis codzienności młodych ludzi dorastających w świecie cyfrowych technologii. W SWPS prowadzi zajęcia z zakresu nowych mediów, popkultury i kultury audiowizualnej (źródło: www.swps.pl).


Projekt serwisu: Przemysław Krysiński, krys@umk.pl. Homo communicativus. Współczesne oblicza komunikacji i informacji, Toruń, 24-25 VI 2013 r.