Otwarcie wystawy poświęcone historii MMW w Gdyni; spotkanie autorskie z A. Niewęgłowską

Otwarcie wystawy poświęconej historii Muzeum MW w Gdyni; Toruń, 19 maja 2015 r.

We wtorek 19 maja 2015 r., w samo południe, dokonano oficjalnego otwarcia wystawy poświęconej historii Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni - gościem honorowym tego wydarzenia był Dyrektor Muzeum, Pan Tomasz Miegoń.

Wystawa jest efektem współpracy nawiązanej przez nasz Instytut z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Od strony organizacyjnej wystawę przygotowali członkowie Wojskoznawczego Koła Naukowego, którzy w ten sposób zainicjowali swoją działalność.

Galeria zdjęć z otwarcia na naszym profilu FB.

Spotkanie autorskie z dr Anetą Niewęgłowską; Toruń, 19 maja 2015 r.

Tego samego dnia, ale godzinę później, rozpoczęło się spotkanie autorskie z dr Anetą Niewęgłowską z naszego Instytutu, na którym opowiedziała o swojej najnowszej książce Średnie szkolnictwo żeńskie w Prusach Zachodnich w latach 1815-1914.

Słuchacze usłyszeli o rozwoju szkolnictwa żeńskiego w okresie pruskim na terenie od Torunia, poprzez Toruń i Grudziądz, po Elbląg. Od szkół półprywatnych po szkoły państwowe, gdzie o koedukacji nie było mowy. Ba, nie brakowało wówczas głosów negujących w ogóle kształcenie kobiet.

O tym, jak ciekawy okazał się temat spotkania, świadczyła ilość pytań, które padły na jego zakończenie.

Galeria zdjęć ze spotkania na naszym profilu FB.