Spotkanie rady programowej czasopisma 'Klio'

W miniony piątek, 8 maja 2015 roku, odbyło się spotkanie rady programowej Klio. Czasopisma poświęconego dziejom Polski i powszechnym. Periodyk wydawany jest przez Instytut Historii i Archiwistyki UMK od 2001 roku, obecnie ukazuje się co kwartał a teksty publikowane w czasopiśmie na podstawie oceny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymują 8 punktów.

W spotkaniu wziął udział dyrektor IHiA UMK, prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski, który wręczył zaproszonym gościom nominacje na członków rady programowej na kadencję obejmującą lata 2015–2019. Swoją obecnością zaszczycili nas: prof. dr hab. Ryszard Kulesza z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Mieczysław Wojciechowski z Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Włodzimierz Stępiński z Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Zdzisław Noga z Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, prof. dr hab. Andrzej Radzimiński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Rachuba z Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla, Polskiej Akademii Nauk. W skład rady programowej Klio weszli również profesorowie: Olivier Châline (Université Paris Sorbonne-Paris IV), Petr Vorel (Univerzita Pardubice), Robert Frost (University of Aberdeen), Hans Henning Hahn (Carl von Ossietzky Universität, Oldenburg, Tomasz Jasiński (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań), Michael G. Müller (Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg), którzy niestety nie mogli przyjechać do Torunia.

Przedmiotem dyskusji w czasie spotkania były przede wszystkim plany rozwoju kwartalnika na tle ogólnej sytuacji na rynku czasopism naukowych w Polsce i Europie. Zwrócono szczególną uwagę na konieczność wzmocnienia pozycji i międzynarodowej rozpoznawalności czasopisma poprzez zwiększenie liczby autorów afiliowanych w ośrodkach zagranicznych i zamieszczenie go w kolejnych indeksujących bazach danych. Plany na najbliższe lata obejmują również przygotowanie tomów monograficznych, nawiązanie współpracy z nowymi recenzentami oraz wprowadzenie cyklicznej ewaluacji prac wydawniczych przez członków rady programowej Klio.

Kolejne spotkanie o podobnym charakterze zaplanowano na przyszły rok. Wszystkie informacje na temat Klio można znaleźć na stronie internetowej kwartalnika (www.klio.umk.pl). Wszystkie teksty publikowane w Klio dostępne są na Akademickiej Platformie Czasopism: http://www.apcz.pl/czasopisma/index.php/KLIO/index.

Powitanie - Redaktor Naczelny KLIO prof. dr hab. Krzysztof Mikulski Powitanie - Dyrektor IHiA UMK prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski Prof. dr hab. Ryszard Kulesza przyjmuje nominację na członka Rady Redakcyjnej KLIO Prof. dr hab. Zdzisław Noga przyjmuje nominację na członka Rady Redakcyjnej KLIO
Prof. dr hab. Andrzej Rachuba przyjmuje nominację na członka Rady Redakcyjnej KLIO Prof. dr hab. Andrzej Radzymiński przyjmuje nominację na cłonka Rady Redakcyjnej KLIO Prof. dr hab. Włodzimierz Stępiński przyjmuje nominacę na członka Rady Redakcyjnej KLIO Prof. dr hab. Mieczyław Wojciechowski przyjmuje nominacę na członka Rady Redakcyjnej KLIO
Przy stole obrad Sekretarze redakcji KLIO dr Wiesława Duży i mgr Karol Kłodziński