Odnowienie doktoratu Profesora Mieczysława Wojciechowskiego

Odnowienie doktoratu Profesora Mieczysława Wojciechowskiego - Profesor w otoczeniu swoich uczniów

W piątek, 4 października 2013 r., miała miejsce szczególna uroczystość - w 50. rocznicę obrony pracy doktorskiej, dokonano odnowienia doktoratu Profesorowi Mieczysławowi Wojciechowskiemu.

Pierwotnie zakładano, że uhonorowanych w ten sposób zostanie aż trzech profesorów, obchodzących w tym roku okrągły jubileusz obrony doktoratu, jednak los zadecydował inaczej - w lipcu tego roku zmarł prof. Wojciech Wrzesiński, a w sierpniu odszedł prof. Jacek Staszewski (dyplomy dla prof. W. Wrzesińskiego i prof. J. Staszewskiego zostały przekazane na ręce ich najbliższych współpracowników).

Uroczystość poprowadził prof. Jacek Gzella, Dziekan Wydziału Nauk Historycznych UMK, a zaszczycił ją swoją obecnością JM Rektor UMK prof. Andrzej Tretyn. Sylwetkę Jubilata zaprezentował prof. Ryszard Sudziński, natomiast tekst dyplomu odczytał mgr Adam Wróblewski.

Po oficjalnym wręczeniu dyplomu, Profesor Mieczysław Wojciechowski podzielił się z zebranymi swoimi wspomnieniami i przemyśleniami z okresu studiów na naszej uczelni oraz swojej długoletniej pracy naukowej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Profesor przez całą swoją karierę zawodową był związany z naszym Instytutem.

Na koniec uroczystości Jubilat wysłuchał wiązanki utworów wykonanych przez Chór UMK oraz odebrał życzenia od przedstawiciela Prezydenta Torunia, od Dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki UMK oraz od zgromadzonych kolegów i dawnych współpracowników.

Poniżej prezentujemy kilka migawek:

Odnowienie doktoratu Profesora Mieczysława Wojciechowskiego Odnowienie doktoratu Profesora Mieczysława Wojciechowskiego Odnowienie doktoratu Profesora Mieczysława Wojciechowskiego